Meniu Uždaryti

Švedo triumfas pirmuose virtualaus ralio čempionato etapuose

Nors šį savaitgalį Lietuvos automobilių ralio čempionatas (LARČ) pažymės naujojo sezono startą, jo virtualaus atitikmens – „Atlantis Games e-LARČ“ pirmenybėse jau sėkmingai įvyko du etapai. Oficialus Lietuvos automobilių sporto federacijos elektroninis čempionatas sutraukė gerokai daugiau dalyvių, nepaisant to, kad artėjantis „Rally Žemaitija“ mena auksinius Lietuvos ralio laikus, kuomet triženkliai starto numeriai ant automobilių nieko nestebindavo.

Prie pirmojo elektroninių pirmenybių etapo starto stojo 166 dalyviai. Šis etapas buvo skirtas dėl karantino ribojimų atšauktam Utenos raliui, kuris po ilgos pertraukos šio miesto apylinkėse šiemet turėjo vykti šiltuoju metų laiku. Tuo tarpu virtualiame ralyje intriga užsitęsė net ir po finišo. Kadangi tarp greičio ruožų buvo ir miesto atkarpa, kilo abejonių, ar dalis lyderių neįgijo nesąžiningo pranašumo kirsdami trasą. Galiausiai paskelbus galutinius rezultatus ralio nugalėtoju absoliučioje įskaitoje oficialiai tapo švedas Tobias Hult. Antras finišavo Arūnas Gylys, trečias vos 0,14 sek. nuo lietuvio atsilikęs finišą pasiekė Adrian Sadowski. Įdomus faktas: šis dalyvis iš Lenkijos dalyvauja ir realiame ralyje bei šį savaitgalį šturmanaus Krzysztof Bubik Žemaitijos ralyje.

Tarp dviem ratais varančią techniką pasirinkusių dalyvių pirmojo etapo 2WD įskaitoje greičiausias buvo estas Gabriel Simson. Jam įkandin finišavo portugalas Oscar Estevez, o trečią poziciją pelnė Justas Vičiūnas. Pastarasis, beje, taip pat yra šturmanas realybėje, kurį taip pat sutiksime Žemaitijoje – Justas talkins Giedriui Firantui, šiemet iš BMW persėdusiam į visais ratais varomą techniką.

Netrukus po pirmojo sekė ir antrasis „Atlantis Games e-LARČ“ etapas, kuris sutraukė 143 dalyvius ir pasižymėjo antra iš eilės T. Hult pergale. Nugalėti dukart iš eilės šiose konkurencingose pirmenybėse yra nemažas pasiekimas, todėl panašu, jog švedas yra geros formos rimtai pakovoti ir dėl čempiono vardo metinėje įskaitoje. Antrąją ir trečiąją vietas pasidalino lietuviai Deividas Navickas su A. Gyliu, o tarp 2WD dalyvių šį kartą nepavejamas buvo O. Estevez, už nugaros palikęs G. Simson bei jau minėtą J. Vičiūną.

Kaip ir įprasta, „Richard Burns Rally“ platformoje rengiamuose etapuose aktyviai dalyvauja ir sportininkai iš realaus ralio pasaulio. Čempionato ambasadoriams Arui Kalėdai ir Vladui Jurkevičiui pirmieji startai, deja, nebuvo sėkmingi ir finišo jie nepasiekė. Verta paminėti, kad pirmąjį etapą Aras važiavo pagal realaus ralio taisykles – 2 kartus susipažino su virtualiais greičio ruožais bei susidarė stenogramą, pagal kurią važiavo savo tėčio bei šturmano – Arvydo Kalėdos gyvai skaitoma stenograma.

Artimiausias, trečiasis „Atlantis Games e-LARČ“ etapas vyks po mėnesio – liepos 1-6 dienomis ir bus skirtas Viekšnių raliui, kuris šiemet debiutuoja Lietuvos automobilių ralio čempionate.

„Atlantis Games e-LARČ“ yra oficialios virtualaus sporto pirmenybės, įtrauktos į Lietuvos automobilių sporto federacijos oficialių varžybų sąrašą. Tai yra pripažintas ir pirmasis pasaulyje nacionalinis ralio e-čempionatas pasaulyje, sparčiai augančioje simuliatorių nišoje. Registracija į jį bei daugiau informacijos kaip dalyvauti – oficialiame tinklapyje: www.e-larc.lt

error: Content is protected !!