Meniu Uždaryti

2019

2019 metų sezone, glaudžiai bendradarbiaujant su Lietuvos automobilių sporto federacija (LASF), startavo virtualus Lietuvos automobilių ralio čempionatas e-LARČ, kurio vardo partneriu tapo „Skuba“. Tai buvo labai svarbus žingsnis elektroninio sporto pripažinimo prasme, kadangi tai buvo pirmasis pasaulyje nacionalinis atvirasis ralio e-čempionatas.

Debiutiniame oficialiame čempionate dėl pozicijų devyniose įskaitose iš viso kovojo 292 dalyviai iš daugiau nei 25 pasaulio valstybių. Kaip ir Lietuvos ralio čempionatą (LARČ), taip ir e-LARČ sudarė šeši etapai, skirti: Utenos, Kelmės, Mikolaikų (Lenkija), Elektrėnų, Rokiškio ir Druskininkų etapams. Realaus etapo atitikmuo startuodavo likus daugiau nei savaite anksčiau, o dalyvių patogumui, šie rezultatui užfiksuoti turėjo šešias dienas.

2020

Antrajam virtualaus Lietuvos automobilių ralio čempionato e-LARČ sezonui įvykti nesutrukdė metų pradžioje prasidėjusi pasaulinė COVID-19 pandemija. 2020 metų sezonas pasižymėjo dar nematyta konkurencija tarp 358 dalyvių iš 28 pasaulio šalių šešiose įskaitose. Tarp dalyvių buvo galima sutikti WRC, ERC, LARČ, LARSČ bei LMRČ serijų nuolatinius dalyvius.

Skirtingai nei Lietuvos automobilių ralio čempionate (LARČ), virtualaus čempionato sezoną sudarė 6 etapai, kurie buvo skirti realybėje neįvykusiems žiemos raliams Utenoje ir Gulbenėje (Latvija) bei žvyriniams etapams Kelmėje, Rokiškyje, Elektrėnuose ir Zarasuose. Svarbu paminėti, kad etapuose nugalėjo net 5 skirtingi dalyviai. Kaip ir įprasta, etapai startuodavo likus daugiau nei savaitei iki realaus etapo pradžios. Paskutiniame Zarasų etape dalyviams buvo taikoma 1,5 taškų koeficientas, o sumuojant visus surinktus taškus čempionate, buvo taikoma N-1 taisyklė.

error: Content is protected !!