Meniu Uždaryti

Čempionato istorija

2019

2019 metų sezone, glaudžiai bendradarbiaujant su Lietuvos automobilių sporto federacija (LASF), startavo virtualus Lietuvos automobilių ralio čempionatas e-LARČ, kurio vardo partneriu tapo „Skuba“. Tai buvo labai svarbus žingsnis elektroninio sporto pripažinimo prasme, kadangi tai buvo pirmasis pasaulyje nacionalinis atvirasis ralio e-čempionatas.

Debiutiniame oficialiame čempionate dėl pozicijų devyniose įskaitose iš viso kovojo 292 dalyviai iš daugiau nei 25 pasaulio valstybių. Kaip ir Lietuvos ralio čempionatą (LARČ), taip ir e-LARČ sudarė šeši etapai, skirti: Utenos, Kelmės, Mikolaikų (Lenkija), Elektrėnų, Rokiškio ir Druskininkų etapams. Realaus etapo atitikmuo startuodavo likus daugiau nei savaite anksčiau, o dalyvių patogumui, šie rezultatui užfiksuoti turėjo šešias dienas.

2019 metų rezultatai

2020

Antrajam virtualaus Lietuvos automobilių ralio čempionato e-LARČ sezonui įvykti nesutrukdė metų pradžioje prasidėjusi pasaulinė COVID-19 pandemija. 2020 metų sezonas pasižymėjo dar nematyta konkurencija tarp 358 dalyvių iš 28 pasaulio šalių šešiose įskaitose. Tarp dalyvių buvo galima sutikti WRC, ERC, LARČ, LARSČ bei LMRČ serijų nuolatinius dalyvius.

Skirtingai nei Lietuvos automobilių ralio čempionate (LARČ), virtualaus čempionato sezoną sudarė 6 etapai, kurie buvo skirti realybėje neįvykusiems žiemos raliams Utenoje ir Gulbenėje (Latvija) bei žvyriniams etapams Kelmėje, Rokiškyje, Elektrėnuose ir Zarasuose. Svarbu paminėti, kad etapuose nugalėjo net 5 skirtingi dalyviai. Kaip ir įprasta, etapai startuodavo likus daugiau nei savaitei iki realaus etapo pradžios. Paskutiniame Zarasų etape dalyviams buvo taikoma 1,5 taškų koeficientas, o sumuojant visus surinktus taškus čempionate, buvo taikoma N-1 taisyklė.

2020 metų rezultatai

2021

Trečiasis Lietuvos automobilių ralio e-čempionato sezonas buvo trumpiausias iš visų įvykusių. Pirmą kartą čempionate nevyko nė vienas žieminis etapas. Registracija į čempionatą prasidėjo balandžio 20 dieną. Tą pačią dieną projekto organizatoriai pristatė atnaujintą čempionato logotipą bei paskelbė apie bendradarbiavimą su naujuoju vardo partneriu – „Atlantis Games“. Balandžio 27 dieną buvo pristatyta dar viena sezono naujiena – čempionatą atstovauti nusprendė naujieji „Atlantis Games e-LARČ“ ambasadoriai: Nikolay Gryazin, Vladas Jurkevičius bei Aras Kalėda.

Šių metų sezonas prasidėjo anksčiau, skirtingai nei realusis Lietuvos automobilių ralio čempionatas. Pirmasis čempionato etapas, turėjęs vykti Utenos rajone, buvo atšauktas, tačiau virtualaus čempionato organizatoriai nusprendė vykdyti varžybas ir taip atiduoti pagarbą turėjusiam įvykti renginiui. Virtualaus čempionato sezonas vyko dar penkiuose etapuose, skirtuose Kelmės, Viekšnių, Rokiškio, Elektrėnų ir Zarasų etapams paminėti. Paskutinis čempionato etapas buvo itin įdomus ir svarbus dalyviams, kadangi jame buvo taikoma 1,5 taškų koeficientas. Be to, pirmą kartą čempionato istorijoje dalyviai galėjo jungtis į komandas ir dalyvauti komandinėje įskaitoje.

2021 metų rezultatai

error: Content is protected !!